Başa

ÜRÜNLER » SPA » Buhar Odası

Buhar Odası

Buhar banyosunun tarihi Romalılara kadar uzanmaktadır. Bugün ise buhar banyolarının keyfi sauna ve buhar sistemleri ile doruğa çıkmıştır. Sauna yüksek sıcaklık, düşük nem oranına dayalıdır, buhar odası aksine yüksek nem oranı, düşük sıcaklık esasına göre çalışır ve çok faydalı etkileri bulunmaktadır. İyi bir dinlenme ile, buhar banyosu, kalıcı olmayan tıbbi rahatsızlıklar için özel bir terapi geliştirmektedir. Yanı sıra, kozmetik faydaları da kanıtlanmıştır. Pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı bir cilt sağlar. Bunların dışında sisteme esans pompası ilave edilerek herbal terapi imkanı verir. Ilık buhar bulutları sizi ve sağlığınızı stressiz bir yaşama taşıyarak daha huzurlu ve mutlu yaşamanızı sağlar.

Aroma Buhar Banyosu

Aromanın ve güzel kokuların tedavi edici etkisi her geçen gün yeniden canlanma tedavilerin önemini artırmaktadır. Aroma banyosunda bulabileceğimiz buhar ve hoş kokuların ideal kombinasyonu terapinin etkisini daha da geliştirmektedir. Özellikle solunum şikayeti olanlar için mür ve canlandırıcı okaliptüsün teneffüsünün akciğer ve solunum organları için yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Buhar odası ve Sauna arasındaki farklar

Buhar odasındaki sıcaklık 40 °C - 45 °C arasındadır, nem oranı ise %100 dür. Buhar odasında zemin kanallıdır, tüm iç cephede su sızması için yalıtım yapılmaktadır. Buhar odası jeneratörü odanın dışındadır. Sauna sıcaklığı yaklaşık 90 °C'dir. Duvarlarda ve tavanda buhar odasında olduğu gibi seramik türü malzemeler kullanılması gerekli değildir. Jeneratör sauna odasının içindedir. Zemin kanalı gerekli değildir, tavan buhar odasında eğimli olabilirken saunada düzdür. Su geçirmezlik özelliği buhar odasında zorunluluk iken sauna için geçerli değildir.

Fotoğraf Galerisi