Başa

ÜRÜNLER » Legionella Kimyasalları ve Biyositler » » Lejyonella hakkında genel bilgiler

» Lejyonella Kimyasalları

LEJYONELLA NEDİR? LEJYONELLA KİMYASALLARI NE İŞE YARAR?

Üretimini yakmakta olduğumuz legionella kimyasalları ve biyositler, fabrikalar, sanayi tesisleri, hastaneler, turizm sektörü, AVM’lerde kullanım suyunun ve soğutma kulesinin dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır. Konusunda uzman ve deneyimli mühendis kadrosuyla, kimyasal satılan tesislerde kimyasalların uygulaması ve uygulama sonrasında yerinde yapılan analizlerle sistem sürekli kontrol altında tutulmaktadır

Legionellosis: Legionella genusuna ait bakterilerin yol açtığı hastalık grubudur. Klinik olarak genellikle iki formda seyreder:

1. Legionnaires hastalığı (Zatürre ile seyreden ve ölümcül olabilen form)
2. Pontiac ateşi (Zatürre sebebi olmayan, kendiliğinden iyileşen ateşli form)

İlk olarak, 1976 yılında 21-24 Temmuz tarihleri arasında, Amerikan Lejyon Toplantısının yapıldığı Philadelphia’ da The Bellevue Statford Hotelde kalan 4400 üye arasında Pneumonia (Zatürre) salgını ortaya çıkmış, salgına yakalanan 182 vakadan, 147 (%81)’si hospitalize edilmiş, 29 (%16)’u ölümle sonuçlanmıştır.

Ekolojik özellikleri

L. pneumophila, doğal olarak çevresel su ve su kaynaklarında düşük konsantrasyonlarda bulunmasına karşın , insan yapımı sistemlerde (soğutma kuleleri , su dağıtım sistemleri ve depoları ) nedeniyle daha yoğun bulunur.

Çevresel ortamda üç şekilde bulunurlar;

1. Su içerisinde serbest halde.
2. Mavi-yeşil alglerde, amip ve kamçılı protozoonlarda.
3. Biyofilm içerisinde yaşarlar.

Toz Klor, Sıvı Klor, Tablet Klor, Klor Antalya, Toz Klor Antalya, Sıvı Klor Antalya, pH Düşürücü, Sıvı pH Düşürücü, Toz pH Düşürücü, Havuz İnşaat, Havuz Proje, Kaydırak Yapımı, Aquapark Yapımı, Su parkı proje, kaydırak inşaatı, Aquapark maliyeti, Havuz suyu, Havuz Suyu Dezenfektanı, Kum Filtresi, Su Filtrasyon, Su Arıtma, Su Şartlandırma Kimyasalları, Çöktürücüler

Fotoğraf Galerisi